piątek, 2 stycznia 2015

Męski sweter na drutach


Jeszcze w poprzednim roku przeprosiłam się z drutami. Efektem przeprosin jest męski sweter z warkoczami. Świeżo zdjęty z drutów, powstał z czarnej włóczki Drops Lima ( 65% wełna i 35% alpaka), poszło 16 motków. Prezentuję tylko przód bo tył wygląda tak samo. 
Jeszcze zbliżenie na wzór: No cóż Bursztynka jak zwykle musi zaistnieć na zdjęciach ;) tu sprawdzała czy manekin nadaje się do jedzenia.


czwartek, 1 stycznia 2015

Szydełkowo i kulinarnie


Pierwszy post Nowego Roku warto zacząć od szydełkowego dzieła. Może to będzie dobra prognoza na to, że w tym roku na blogu będzie pojawiać się więcej postów niż w roku poprzednim. Komplet szydełkowych serwetek powstał co prawda w ramach Pracowni Rękodzieła ArtPasjone ale ponieważ już go nie ma zaprezentuję go tutaj. Największa serwetka ma 30 cm, 6 mniejszych 15 cm, nici Maxi.


  

Już nie jako noworoczną tradycją jest, że na Nowy Rok smażę faworki, w tym roku postanowiłam zrobić po raz pierwszy karnawałowe róże, może nie wyglądają najładniej, ale za to uwierzcie pyszne, że, jak to mój podopieczny mówi "aż nie mogę' ;) Nawet Bursztynka miała na nie ochotę ;) Dziękując za świąteczne życzenia życzę wszystkim tu zaglądającym:

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!